Informácie

O plavbe

Ako začne plavba?

Príchod do prístavu bude v sobotu v popoludňajších hodinách. Nasledovať bude krátky check-in. Na noc ostaneme v prístave a využijeme prvý večer na zoznámenie a úvodnú noc v Zadare.

Ako budú vyzerať jednotlivé dni?

Plavba je zameraná na zábavu a kúpanie v zátokách, prípadne krátke poznávanie krajiny. Maximálna dĺžka dennej plavby je 3 hodiny. Je to ideálna doba na opaľovanie na palube. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môže plavba rozdeliť na dva 3-hodinové úseky. Naša priorita je, aby ste sa na palube nenudili. Orientačný program je uvedený tu.

Čo ak bude zlé počasie?

V prípade krátkeho zlého počasia sa budeme snažiť využiť čas na premiestnenie na iné, lepšie miesto. Plavba bude určite záživná. Rovnako pripadá do úvahy program na súši. Ak bude zlé počasie pretrvávať, ostaneme v prístave a spravíme si náhradný program v mestách. Za počasie bohužiaľ nenesieme zodpovednosť, preto nie sú možné finančné náhrady nákladov.

Aké je bývať na lodi? Sú kajuty pohodlné?

Špeciálne pre SialSoul obsadzujeme 10 miestne lode len 6 pasažiermi + 2 členmi obsluhy. Je to pre Váš zvýšený komfort. V strede lode tak vznikne voľná spoločenská miestnosť pre všetkých. Ak máte však záujem ušetriť, ponúkneme termín ešte 2 osobám a náš tím presťahujeme do spoločenskej miestnosti. Približná úspora na cene pre jednu osobu je 150 EUR, čo je určite výhodné.

Kajuty sú väčšinou dvoj-lôžkové – dvaja ležia vedľa seba. Výnimočne sa leží v jednej kajute na lodi na poschodovej posteli. Kajuta poskytuje dostatok odkladacieho priestoru pre všetko oblečenie a osobnú PC/mobilnú techniku. Každá kajuta má dvere a je možné ich zamknúť, takže o bezpečnosť sa nemusíš báť. V kajute sa hlavne spí v noci. Väčšinu času trávite vonku s partiou, alebo vo vode. Preto je aj dlhší pobyt na našej lodi príjemný.

O bezpečnosti

Bezpečnosť na prvom mieste

Bezpečnosť je našou najvyššou prioritou. Ide nám všetkým o zábavu a super zážitky, ale to všetko príde, až keď je na lodi bezpečie. V prvý večer na lodi, prípadne v prvý deň plavby dostanete od skippera a hostesky potrebné bezpečnostné pokyny. Posádka lode má právo z plavby definitívne vylúčiť osoby, ktoré narúšajú bezpečie a komfort ostatných cestujúcich. Rovnako ak sa osoba sama vystavuje bezpečnostnému riziku. Zakázané sú tiež ilegálne drogy – aj ich držba a užívanie.

Aký je vekový limit?

Minimálny dosiahnutý vek na plavbu je dovŕšených 18 rokov v deň check-inu. Osoby sú plne zodpovedné za svoje chovanie počas celej dovolenky. Výnimku je možné udeliť po individuálnej konzultácii so záujemcom a jeho oboma zákonnými zástupcami a ich písomným súhlasom. Rovnaké výnimky sa udeľujú aj na školské a záujmové plavby športových klubov a rôznych združení mládeže.

Poistenie posádky

Každý účastník má povinnosť zjednať si cestovné poistenie, ktoré pokryje všetky možné riziká v rozumnej výške. Jachty aj skipperi bývajú poistení, avšak samostatné poistenie je najrozumnejšie riešenie, nakoľko nehoda sa môže stať aj počas pobytu mimo paluby lode. Bez poistenia a dokladu o poistení môžete byť odmietnutí pri check-ine, alebo vylúčení z plavby.

Lieky a choroby na lodi

Naše plavby sú prispôsobené osobám náchylným na morskú chorobu a nevoľnosť by sa nemala prejaviť. Pre prípad vzniku však máme dostatok liekov. Rovnako sa na palube nachádza lekárnička prvej pomoci a školený personál. Je však viac než vhodné, zobrať si so sebou lieky, na ktoré si zvyknutý. Špeciálne v prípade ak máte alergiu, prípadne iné osobné ochorenie. O tomto ochorení, je tiež nutné informovať pri objednávke plavby (napr. bezlepková diéta, respirátor a pod).

O cene a platobných podmienkach

Základná cena 899 EUR

Základná cena obsahuje 8 dní (7 nocí) pobytu na lodi. Zahŕňa všetky lodné a kotevné poplatky, rovnako tak pobytovú a turistickú taxu. S týmto balíkom môžete prísť do prístavu vo vlastnej réžii, spraviť si nákup potravín na 7 dní plavby a absolvovať celú plavbu. Počas plavby sa však musíte prestravovať samostatne a nesmiete obmedziť chod plavby. Ľudia, ktorí si zakúpia tento balíček budú prioritne umiestnení na samostatnú loď, aby boli dodržané rovnaké podmienky pre všetkých.

V cene nie je zahrnuté využívanie našich nafukovačiek a paddleboardu, ani využívanie našej techniky na nafúkanie vlastných nafukovačiek.

Doplatok 149 EUR za stravu a atrakcie

V cene tohto doplatku je zahrnuté: raňajky + obed na palube lodi počas celých dní plavby, raňajky v deň odchodu z lode.

Tiež sú zahrnuté atrakcie ako mega nafukovačky a paddleboardy. Majitelia tohto balíčku dostanú špeciálne náramky, ktorými sa budú preukazovať pri využívaní služieb.

Balíček je možné dokúpiť aj na lodi, tesne pred, alebo počas plavby za extra doplatok +50 EUR.

Z našich skúseností odporúčame balík kúpiť hneď pri objednávke. Varenie na lodi v podmienkach podpalubia nie je najjednoduchšie a často je v kuchyni viac ako 40°C. V cene máme zahrnuté týždenné menu aj s obsluhou a umývaním riadov. Suma ktorú možno ušetríte na vlastnom varení, servírovaní a umývaní Vám nevynahradí stres, ktorý pri varení zažijete a čas o ktorý prídete.

Možnosti platieb

Platby prijímame prevodom na účet, prípadne vkladom na účet. Detaily bankového účtu Vám budú zaslané po objednávke. Objednávka je aktívna 3 pracovné dni od jej odoslania. Potom sa automaticky stornuje.

STORNO poplatky

Pri zrušení zájazdu 30 dní vopred neúčtujeme žiadny storno poplatok. Pri zrušení 29 dní až 7 dní vopred účtujeme poplatok vo výške 50% zaplatenej sumy. Pri zrušení 6 dní pred plavbou, účtujeme 100%, prípadne ak nájdete za seba náhradu, len 15% zo sumy kvôli administratívnym zmenám v crew liste.

Doplatok 149 EUR za transfer z Bratislavy a späť

V cene doplatku je zahrnutá preprava z Bratislavy priamo do prístavu, kde kotví loď a späť. Preprava bude realizovaná podľa počtu osôb. K dispozícii máme vany pre 8 ľudí (7 + šofér) – VW Caravelle, prípadne iné typy vanov. Na prepravu 3-4 ľudí máme k dispozícií vozidlo Mercedes-Benz triedy A a kombi triedy C, prípadne iné vozidlo podobnej triedy.

V prípade nevyužitia balíčka, je nutné prísť do prístavu na check-in najneskôr o 14:00 hod. Pri príchode po tomto čase nevieme garantovať nalodenie a loď môže odísť skôr. Peniaze v tomto prípade nevraciame v žiadnej výške.

Šetrenie na plavbu

Na rok 2018 pripravujeme šetrenie na plavbu, kde si každý mesiac u nás odložíte percentuálnu časť zo sumy a nebudete tak musieť naraz zaplatiť väčšiu čiastku. O tejto možnosti budeme informovať priebežne. Záujemcovia nás však môžu kontaktovať už teraz na našich kontaktných adresách.

Plavba na splátky

Pripravujeme tiež plavbu na splátky, kde za Vás plavbu uhradí splátková spoločnosť a Vy budete sumu splácať v nasledujúcich mesiacoch. O definitívnom znení podmienok budeme informovať.

O strave a pití

Jedlo a pitný režim

Ak máte zakúpený balíček, základné jedlo a pitie máte pokryté. Naozaj by ste nemali byť hladní. Stačia Vám len snacky ako sladkosti a slané tyčinky, prípadne čipsy a cukríky. Toto v cene zahrnuté nie je. Máme však pripravených na osobu na deň 5l pitnej vody.

Ak nemáte zakúpený balík stravy a atrakcií, je nutné sa pripraviť na 7 dní plavby. Samozrejme počas stánia v prístave je vítané ísť na večeru do mesta a nasať prímorskú atmosféru. Večere v meste nie sú v cene balíčka. Raňajky a obed sa však s najväčšou pravdepodobnosťou budú podávať v čase mimo kotvenia v prístave, preto treba byť pripravený.

Ceny potravín v Chorvátsku

Zo skúseností nám vyplynulo, že muž zje a vypije za týždeň potraviny za 130 EUR (ak sa stravuje celý čas na lodi). Žena cca za 90 EUR. Cena sa navyšuje každým stravovaním v reštaurácii.

Ceny sú vo vačšine potravín rovnaké, možno o 10% vyššie. Špeciálne je to však pri pive, ktoré je drahšie aj o 100% – hovoríme o cene v supermarketoch. Cestoviny, ryža a omáčky sú v podobnej cenovej hladine.

O elektrike na lodi

Ako si nabijem smartfón / tablet / notebook?

Počas státia v prístave (väčšinou noc) je loď napojená na štandardnú elektrinu a pomocou rozdvojok je možné nabiť všetky potrebné zariadenia.

Počas plavby sú k dispozícii autoporty pre 12V. Odporúčame teda vziať autonabíjačky. K dispozícii máme vlastné rozdvojky, takže naraz je možné nabíjať viac zariadení, doba nabíjania sa však predlžuje.

Vítané su powerbanky a solárne nabíjačky, ktoré si však musíte zabezpečiť sami.

Zo skúseností si však dovolíme tvrdiť, že pri rozumnom zaobchádzaní neboli s elektrikou a zariadeniami žiadne problémy. Smartfóny boli na selfies pripravené vždy a GoPro kamery pre akčné zábery rovnako 🙂

Platí sa za elektriku zvlášť?

Nie. Cena elektriky v prístavoch je zahrnutá v cene kotvenia a započítaná na celú dobu plavby. Preto ju môžete využívať bezplatne, koľko potrebujete.

Wi-Fi  a signál

Wi-Fi je na lodi k dispozícii v objeme 1GB na deň. Rýchlosť dát však nie je ohromujúca, preto odporúčame využívať roamingové dáta, ktoré sú v súčasnosti v celej EU za rovnaké podmienky ako máte doma.

Pokrytie signálom je v oblasti našej plavby takmer 100%. Len miestami sa môžu objaviť pár minútové výpadky, ktoré ani nezaznamenáte. Vždy sa tak budete môcť spojiť s Vašimi blizkymi, alebo skontrolovať sociálne siete.

O hygiene na lodi

Čistá voda na lodi

Na lodi je nádrž na 400l čistej úžitkovej vody, ktorá nie je pitná. Používa sa na sprchovanie, umývanie riadov a pod. Aby sa vodou šetrilo a dlhšie vydržala, riady umývame v mori a dodatočne len oplachujeme sladkou vodou. Našou prioritou je Váš komfort, preto sa v prípade minutia vody použije na naše náklady aj pitná voda z fliaš. Pri každom státí v prístave sa však voda dopĺňa a teda by o ňu nemala byť núdza.

Sprchovanie a hygiena

Sprchovať sa je možné okamžite po vyjdení z mora priamo na lodi. Dostupné sú 3 sprchy. V prístavoch, v ktorých kotvíme, sú vždy sprchy zdarma, prípadne na naše náklady. Večerná sprcha po plavbe a ranná pred plavbou je pri kotvení v prístavoch štandardom. Počas kotvenia na bójke sa využijú lodné sprchy.

Toalety

Toalety počas plavby sú prístupné dve na každej lodi. Využívajú vodu z mora a teda nemíňajú zásoby vody. Ich mechanizmus a ovládanie Vám budú vysvetlené priamo na palube.

Ďalšie užitočné rady a tipy

Do čoho sa zbaliť?

Odporúčame balenie do skladateľných batožín = nie letiskových pevných kufrov. Na lodi je miesta dosť, ale treba ho efektívne využiť. Pevné kufre sa nemusia vmestiť do kajút a narobia Vám problémy. V týchto prípadoch to vieme riešiť preložením do tašiek a nechaním prázdnych kufrov v aute.

Čo si všetko vziať?

Očakávame pekné počasie, takže hlavne byť pripravení na slnko a vodu. Tzn. opaľovacie krémy a krémy po opaľovaní, plavky, tielka, trička, šiltovku, okuliare, žabky.

Je však vhodné zobrať si termo oblečenie, jednu mikinu, tepláky a zimnú čapicu. Pre krajný prípad. Ak máte nepremokavé oblečenie, je to vhodná varianta. Uložte ho na spodok tašky, pravdepodobne ho totiž nevytiahnete.

Veci sa ľúbia “zasoliť”, preto si z krátkeho oblečenia zoberie viac kusov. Uteráky a povliečky dostanete od nás. Nemusíte si s nimi zaberať miesto v taškách. Odporúčame tiež zobrať jedny pevné tenisky, ktoré nefarbia na čierno. Pre prípad chodenia po palube na vlnách. Tenisky tiež využijete pri chodení po kameňoch napr. v parku Kornati a pod.

Zistite čo Vás čaká

Zažijete najlepšiu plavbu tohto leta

Stále potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás a radi Vám pomôžeme